Za uprchlíky do Srbska (14. – 17. 4. 2017)

V půlce dubna 2017 jsme vyrazili pomoct do uprchlických táboru kolem Šidu přes českou organizaci Pomáháme lidem na útěku. Naše práce spočívala v stavbě hřišť, rozdávání potravinových balíčků, udržování  prádelny a různými pomocnými pracemi. Na místo jsme také dopravili velké množství učebnic angličtiny.  V noci pak chlapská část zůstávala hlídat dodržování nočního klidu ve velkých uprchlických stanech.

V Šidu žije velká slovenská komunita. V neděli jsme se zašli podívat na boholužby ve slovenštině do místního evangelického kostela a do slovenské hospody (plné borovičky).

V pondělí jsme na cestě zpět do ČR, navštívili město Vukovar a jeho nechvalně známou dominantu – občanskou válkou poničenou vodní věž. Dále jsme se dostali i k takzvané republice Liberland, spojili jsme se s jejím prezidentem a on nám domluvil projížďku na člunu po Dunaji kolem ostrovního státu. Na území Liberlandu jsem vstoupit nemohli, protože nás sledoval člun chorvatké pobřežní hlídky, který by to považoval za trestní čin.

Po příjemném obědě na zahrádce Liberlandské ambasády v Srbsku (rybářské hospůdky na břehu Dunaje) jsme se vrátili zpět do ČR.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s