Keltský skanzen & vesnický bizár (2. – 3. 9. 2017)

O prvním víkendu září proběhla další víkendová brigáda. Pomáhali jsme tentokrát keltskému skanzenu v Nasavrkách. Dopoledne jsme zarovnávali zeminu před hradbami. Po příjemném obědě v nedaleké hospodě Pod Lípou jsme celé odpoledne škrabali dřevo na stropové tyče. Bylo příjemně pod mrakem.

Večer jsme se vydali do kulturního domu v Pohledu na veselé posvícenské představení obecního souboru Kvítko. Součástí byl výborný vesnický „all you can eat“ raut domácích pochoutek (vepřové řízky, houbové rolády, slané koláče, spousty sladkostí). Dostatek pití zajišťovala místní hospoda. Následovala posvícenská zábava. Tradiční tance jako je polka a valčík později na večer vystřídaly rychlejší rytmy. Posilněni pivem Bernard a mexickými pěstmi jsme ovládli parket. Cestou zpět jsme si prošli otevřené kravíny. Spát se někteří z nás vydali na seno – nehledě na otravné kočky.

Neděli jsme začali vyhánět kocovinu cvičením na dvoře. Následovala bohatá snídaně a návštěva nedalekých evangelických bohoslužeb v Hradišti. Z kostela jsme šli rovnou do Pekla (přilehlá přírodní rezervace) a tím zakončili příjemný víkend.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s