Dřevo jeptiškám do kláštera v Alpách (6. – 8. 10. 2017)

První víkend října 2017 jsme se vydali pomoct našemu kamarádovi, který pracuje v klášteře v rakouských Alpách, nedaleko od Salzburku. Bylo třeba připravit zásoby dřeva pro místní jeptišky.

V pátek pozdě večer nás hned po příjezdu přivítalo sněžení a výborná večeře. Ubytovali jsme se ve velké společenské místnosti.

V sobotu brzy ráno jsme se zašli podívat na místní mši a hned poté se dali do práce. Bylo překásné počasí. Na dohled od nás čněly vysoké vrcholky alpských štítů. Na práci jsme se rozdělili jsme se do tří skupin. Dva muži řezali na cirkulárkách, hlouček kolem nich sbíral pořezané dřevo, a poslední skupina rozvážela traktorem nabrané dřevo a vyskládávala ho jeptiškám k obydlím.

Za den jsme udělali tolik práce, že dřevo už nebylo kam skládat a jeptišky nás začly přezdívat „čeští andělé“. Po večeři za námi přišli a sdíleli jaké to je být na celý život v klášteře.

V neděli jsme podnikli krásný výlet po okolních kopcích a vyrazili zpět do Brna. V Schwarzachu im Pongau jsme čekali na vlak v příjemné nádražní putice (tedy až na to, že pivo stálo skoro 4 eura), a i ve vlacích většinu času strávili v jídelních vozech. Cesta nám tedy rychle uběhla. Po posledním pivu v Bajkazylu v Brně jsme se pozdě večer v neděli vydali vstříc svým domovům a novému týdnu.

 

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s