Blog

Štípání dřeva v Železných horách, Hradiště (19.6.2021)

"Všechen skutečný život je se(t)kání." Pomohli jsme společenskému prostoru v bývalé škole v Hradišti, který je centrem setkávání různých generací v srdci Železných hor. Mimo to jsme se zajeli vykoupat do nedalekého lomu, dali si dobrý oběd a příjemně popovídali a potkali nové lidi 🙂 Hradiště a místní evangelický sbor spojuje lidi i daleko za… Pokračovat ve čtení Štípání dřeva v Železných horách, Hradiště (19.6.2021)

Sušení sena na keltském skanzenu, Horní Bradlo (28 – 30. 6. 2019)

Poslední víkend června jsme vyrazili zkrášlit jednu chatu v Železných horách (za což nám byla celý víkend k dispozici a byly nám i napečeny skvělé buchy a domácí chleba). Pomohli jsme také se senem na nedalekém keltském skanzenu. V něděli někteří vyrazili do nedalekéhé evangelického kostela v Hradišti. Víkend jsme zakončili společným koupáním v nedalekém… Pokračovat ve čtení Sušení sena na keltském skanzenu, Horní Bradlo (28 – 30. 6. 2019)

Vyklízení klestí v klášteře v Alpách, Kloster von Bethlehem (14 – 16. 6. 2019)

Po náročné zimě, kdy v klášteře napadlo 6 metrů sněhu a některé jeho obyvatele musela evakuovat horská služba, zbylo spousta polámanáho dřeva. Vyrazili jsme jeptiškám toto dřevo pomoct odklidit. Během soboty jsme tak téměř celý areál vyklidili od rozlámaných stromů a popadaných větví. V neděli jsme pak společně s mnichem Andreasem zašli na procházku na… Pokračovat ve čtení Vyklízení klestí v klášteře v Alpách, Kloster von Bethlehem (14 – 16. 6. 2019)

Dřevo pro jeptišky v klášteře v Alpách, Kloster von Bethlehem (2 – 4. 11. 2018)

Byl to krásný víkend, kdy jsme vysoko v rakouských alpách pomáhali místnímu řádu jeptišek. Po prima cestě vlakem jsme v pátek dorazili, dobře se najedli a seznámili mezi sebou. V sobotu jsme zašli na mši a potom celý den pracovali. Byli jsme rozděleni do třech skupin. Jedni čistili blízký lesík od náletových dřevin, další vozili… Pokračovat ve čtení Dřevo pro jeptišky v klášteře v Alpách, Kloster von Bethlehem (2 – 4. 11. 2018)